مراسم تکریم از ایثارگران و جانبازان سازمان بورس و اوراق بهادار و ارکان بازار سرمایه با سخنرانی دکتر احمد اسفندیاری رییس هییت مدیره و مدیرعامل صندوق ذخیره بسیجیان

مدیرعامل صندوق ذخیره بسیجیان در این جلسه اظهار داشت: تفکر بسیجی دارای سه عنصر بصیرت، اخلاص و عمل به‌هنگام و به اندازه است، اینکه سال ۷۶ تعدادی از نمایندگان رزمنده و بسیجی طرحی به مجلس ارائه کردند و صندوقی برای بسیجیان درست کنند و خدماتی هم به بسیجیان و هم به مردم ارائه کنند که […]

مدیرعامل صندوق ذخیره بسیجیان در این جلسه اظهار داشت: تفکر بسیجی دارای سه عنصر بصیرت، اخلاص و عمل به‌هنگام و به اندازه است، اینکه سال ۷۶ تعدادی از نمایندگان رزمنده و بسیجی طرحی به مجلس ارائه کردند و صندوقی برای بسیجیان درست کنند و خدماتی هم به بسیجیان و هم به مردم ارائه کنند که از جمله در بازار بورس سرمایه‌گذاری کنند.
وقتی نقدینگی در بازار وجود دارد بهترین مکان برای جذب نقدینگی بورس است چون اگر پول خرد مردم در بانک‌ها قرار گیرد با آن تربچه هم نمی‌دهند اما همین پول‌ها در بورس باعث تزریق به تولید می‌شود.
بسیجیان می‌توانند در امر آموزش و اطلاع‌رسانی به آحاد مردم کمک کنند زیرا با آزاد شدن سهام عدالت و همچنین حضور گسترده مردم در بازار سرمایه اکثر این افراد اطلاعات چندانی از بازار ندارند و ما می‌توانیم در جهت فرهنگ‌سازی، آموزش و اطلاع‌رسانی کمک کنیم. یکی از بندهای اساسنامه تشویق بسیج در جذب نقدینگی و هدایت به سمت تولید است. در حال حاضر پروژه‌های بزرگی با وزارت دفاع در دست اقدام داریم. از جمله مشارکت در تأمین مالی آزادراه اصفهان – شیراز در حالی که این پروژه با کمبود نقدینگی روبه‌رو است اما از طریق بازار سرمایه به تأمین مالی آن کمک می‌کنیم و با کمک بسیج می‌توانیم اعتماد مردم به بازار سرمایه را بالا ببریم و این هم تکلیف و هم وظیفه است، همانگونه که بسیج جامعه پزشکی در ایام کرونا به کمک مردم شتافتند.