پیام تسلیت رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل صندوق ذخیره بسیجیان به مناسبت آغاز ایام محرم

دکتر احمد اسفندیاری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل صندوق ذخیره بسیجیان با صدور پیامی، فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان را تسلیت و تعزیت گفت. محرم، این ماه خاص خداوند کریم تداعی کننده حماسه، شجاعت، فداکاری، آزادگی و عزت انسانی است. ماهی که در آن خون بر شمشیر غلبه کرد نسل ها با تبعیت […]

دکتر احمد اسفندیاری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل صندوق ذخیره بسیجیان با صدور پیامی، فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان را تسلیت و تعزیت گفت.

محرم، این ماه خاص خداوند کریم تداعی کننده حماسه، شجاعت، فداکاری، آزادگی و عزت انسانی است. ماهی که در آن خون بر شمشیر غلبه کرد نسل ها با تبعیت از سرور سالار شهیدان و یاران وفادارش، راه پیروزی بر زور مداران را آموختند. ماهی که در آن برای همیشه تاریخ برای تمام زمان ها و مکان ها به نوع بشر آموخته شد که مسیر حق از باطل را تمیز دهد.
محرم ماه ابراز محبت شیعیان به مقام ولایت و امامت است. مکتبی که در آن آزاد منشی را درس می دهند. ماهی که حضرت امام حسین(ع) راه مبارزه با ستمکاران تاریخ را نه فقط به شیعیانش بلکه به همه آزاد اندیشان جهان آموخت تا سرمشقی تاریخ ساز باشد. عشق به امام حسین (ع)، یاران وفادارش و راهی که آنها پیش روی بشریت قرار دادند، دیگر شیعه، مسلمانان و غیره مسلمانان نمی شناسد.
این راهی تضمین شده برای فرار از ذلت بردگی است. کشتی نجات در دریای پر تلاطم که می توان سوار بر آن از امواج سهمگین به سلامت گذشت. محرم و کربلا پناهگاه همه آنهایی است که از ظلم و جور به ستوه آمده اند و حکومت صالحان و اولیای راستین را جستجو می کنند. حسین (ع) تشنه آب نبود. تشنه وفاداری و آزادیخواهی بود. تشنه آنکه مردمان را در جستجوی انسانیت ببیند.اولب تشنه ماند تا ما را سیراب از ارزش ها کند. او با عزیز ترین کسانی که داشت بر شمشیر ها تاخت تا نه زخم تنش، بلکه زخم دلش را ببینیم و افکار بلندش را درک کنیم.
در پایان کلام فرا رسیدن ایام محرم را که با نهضت حسینی عجین است به مقام معظم رهبری، آزادیخواهان، مسلمانان، شیعیان و عموم ملت سلحشور و آزاد اندیش ایران اسلامی و تمام رزمندگان، ایثارگران، خانواده معظم شهدا و بسیجیان همیشه در صحنه و ولایت‌مدار تسلیت عرض می نمایم.

دکتر احمد اسفندیاری
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل صندوق ذخیره بسیجیان
۳۰ ذیحجه