برگزاری نشست کارکنان صندوق به مناسبت هفته بسیج

به گزارش روابط عمومی صندوق ذخیره بسیجیان به مناسبت هفته بسیج نشست صمیمانه ی مدیرعامل صندوق و کارکنان ستادی صندوق برگزار گردید.

در این نشست صمیمانه دکتر احمد اسفندیاری ، مدیرعامل صندوق به مناسبت سالروز تاسیس بسیج مستضعفین در جمع کارکنان صندوق ضمن تبریک فرارسیدن ایام ، مطالبی را برای کارکنان صندوق به عنوان خدمتگذاران اقشار بسیجی بیان داشتند.

دکتر اسفندیاری این نشست گفت: به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی و قطع دست استکبار جهانی و منافع آنها در ایران، توطئه‌ها و فتنه‌های شیاطین علیه ایران روز به روز گسترش یافت. در چنین شرایطی امام خمینی (ره) در پنجم آذر 1358، فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند و فرمودند: مملکتی که 20 میلیون جوان دارد، باید بیست میلیون تفنگ دار داشته باشد. هنوز یک سال از صدور فرمان امام نگذشته بود که رژیم بعث عراق با هدف براندازی نظام نوپای اسلامی و با حمایت استکبار جهانی، علیه ایران دست به حمله همه جانبه زد. در چنین شرایطی بود که جوانان سلحشور، به اشاره امام به صورت خودجوش و تحت تشکل‌های بسیجی به جبهه‌ها شتافتند و در طول هشت سال دفاع مقدس، با تقدیم خون خود، نهال نوپای انقلاب اسلامی را آبیاری کردند.

ایشان در ادامه به سخن بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در خصوص ادامه فعالیت های بسیج بعد از جنگ اشاره که می فرمایند :

اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید والا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند، بسیج باید مثل گذشته و با قدرت و اطمینان خاطر به کار خود ادامه دهد.

مدیرعامل صندوق در ادامه به بیانات امام خمینی در خصوص قبول قطعنامه و نوشیدن جام زهر اشاره فرمودند و گریزی به فرمانبرداری مالک اشتر از امیر المومنین علی (ع) در جنگ صفین زدند.

ایشان در ادامه ضمن تحلیل وقایع و آشوب های خیابانی به تدابیر مقام معظم رهبری اشاره و کماکان تصمیمات ایشان را گره گشای امور کشور و نظام دانستند.